Островот Замрзнувач - Кина Кингдао Dusung ладење

Остров на замрзнувачот

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece
 • Набавка Способност: 20000 Sets per Year
 • Порт: Кингдао, Кина
 • Начин на плаќање: T/T, L/C, D/P, O/A
 • детали за производот

  Тагови производ

  Dusung Refrigeration is proud to be the biggest manufacturer of supermarket island freezer in China. 

  Карактеристики на производот

  Auto Defrost,

  Excellent Display Effect,

  Flexible Various Combination,

  High Efficiency and Energy Saving

  Технички спецификации  
  модел ZD0.7D ZD0.5P ZD0.8P ZD0.9P
  Size with end panel,(mm) 1870*875*835mm 1470*875*835mm 2115*875*835mm 2502*875*835mm
  Weight,(Kg) 152Kg 140Kg 152Kg 178Kg
  Temperature Range,(℃) ≤ -18 ℃ ≤ -18 ℃ ≤ -18 ℃ ≤ -18 ℃
  Net volume,(L) 560L 460L 570L 690L
  Display areas, (㎡) 1.1㎡ 0.9㎡ 1.2㎡ 1.5㎡
  20′ Max Loading/Single     12 14 12 8
  40′ HQ Max Loading/Single   24 28 24 16
  40′ HQ Max Loading/ 3 in 1  33 42 33 24


   Остров на замрзнувачот (2) Остров на замрзнувачот (3) Остров на замрзнувачот (4) Остров на замрзнувачот (5) Остров на замрзнувачот (6) Остров на замрзнувач (7) Остров на замрзнувачот (8) Остров на замрзнувачот (9)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  WhatsApp Online Chat !