Beverage Cooler Easy Remote Cooling System - China Qingdao Dusung Refrigeration

Beverage Cooler Easy Remote Cooling System

Краток опис:

 

Модуларен независна разладниот уред, попогодни за монтажни одржување

Двојно стакло рамка алуминиумски легури двојно ниско-Е целосна должина на телото на рачката на вратата, дизајн на изглед е повеќе уредни, ставката јасно покажува и интуитивно

4 приказна прилагодливи полица за сите големини

Нерѓосувачки челик дизајн лента за лесно чистење и завршна обработка

Едноставен и лесен за ракување филтер механизам


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece
 • Набавка Способност: 20000 Sets per Year
 • Порт: Кингдао, Кина
 • Начин на плаќање: T/T, L/C, D/P, O/A
 • детали за производот

  Video

  Тагови производ

  Модуларен независна разладниот уред, попогодни за монтажни одржување

  Двојно стакло рамка алуминиумски легури двојно ниско-Е целосна должина на телото на рачката на вратата, дизајн на изглед е повеќе уредни, ставката јасно покажува и интуитивно

  4 приказна прилагодливи полица за сите големини

  Нерѓосувачки челик дизајн лента за лесно чистење и завршна обработка

  Едноставен и лесен за ракување филтер механизам

  Со сопирачка универзални тркалца, тоа е полесно да се промени позицијата и се движатотпорни на корозија школка и внатрешен жолчката, да се зголеми на услугата живот на замрзнувачот

  Термостат со прекинувач за светло, дигиталниот дисплеј е повеќе интуитивна

  Карактеристики на производот приказ продавница
  Опсег на температура (° C): 2-8 ° C
  Модуларен независна единица за ладење за лесно одржување
  Двоен ниско-е целосна должина на телото на рачката на вратата со рамка од легура на алуминиум
  4 слоеви прилагодливи полица + нерѓосувачки челик лента
  Едноставен и лесен за ракување филтер екран
  Универзална рициново со сопирачка
  отпорен на корозија школка и резервоарот
  Термостат со прекинувач за светло, дигитален дисплеј
  Внатрешна LED осветлување
  Прилагодлив термостат
  Двоен калено стакло
  4, еден начин рициново +2 прилагодливи нога
  Проширување испарувачот + фан помага ладење
  Жица цевка кондензаторот + вентилатор за помошни дисипација на топлина

   

  Технички спецификации
  модел SC-600 SC-900 SC-1400 SC300A
  Прикажи фигура 1111  2222  4444 SC300A
  Големина на единица (со знак кутија), mm 756 * 755 * 2220 1094 * 755 * 2220 1640 * 755 * 2220 450 * 720 * 1850
  Покажи области, ㎡  0.71 0.96  1.45  0.58
  Опсег на температура, ℃ 2-8 ° C 2-8 ° C 2-8 ° C 2-10 ° C
  Нето волумен, L 594 894 1383 300
  Боја Бело / црно Бело / црно Бело / црно Бело / црно
  Packaging 40′HQ LOAD  45 32   21  70
  Weights KG  163 212   251  87

  lcg1 (1) lcg1 (2) lcg1 (3) lcg1 (4) lcg1 (5) lcg1 (6) lcg1 (7)
 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  WhatsApp Online Chat !