за нас

DUSUNG group established in Qingdao since 2002. after 18 years in the field of the commercial refrigeration  manufacture,we have 5 well-known commercial freezer brands-DUSUNG,KAICHUANG,BINHONG ZHONGKELVNENG, KCK.

DUSUNG ладење е најголемиот производител на островот замрзнувач во Кина.

Имаме независна R & D институции, 15% од инженери имаат докторски и постдипломски студии. 3 ~ 5 нови производи / година, се повеќе од 40.000 парчиња комерцијални фрижидери во 2017 година.

8 серија, 53 категории, 239 видови на производи, за супермаркет, погодност продавница, рибниот пазар, сладолед и пекарница продавница ... различни мало формати храна.

40000M² фабрика, 13pcs голема метална опрема, 2 големи ласерски машина за сечење, 33sets пена калапи, 11 комплети на тоа се хидраулични мувла, девет собранието линии, се направи целосна употреба на истражување и квалитет инспекција лабораторија 3 нови производи, DUSUNG ладење добие ISO9001 ISO14001 квалитет систем за сертификација, ние би можеле да понудат висок квалитет на производот на клиентот од сите делови на светот.


Билтен

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

Контакт со нас

Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
адреса
# 70 Jinsheng патот Еден, CHENGYANG
DISTRICT, Кингдао, Кина
Е-пошта
Dusung@DusungRefrigeration.com
телефон
Тел: +86 532 8897 6960 Факс: +86 532 8897 6961
Фејсбук
WhatsApp Онлајн Chat!