Островот Замрзнувач - Кина Кингдао Dusung ладење

Остров на замрзнувачот

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 Piece
 • Набавка Способност: 20000 Sets per Year
 • Порт: Кингдао, Кина
 • Начин на плаќање: T/T, L/C, D/P, O/A
 • детали за производот

  Video

  Тагови производ

  Dusung Refrigeration is proud to be the biggest manufacturer of supermarket island freezer in China. 

  Карактеристики на производот

  novel appearance,

  excellent display effect,

  flexible various combination,

  high efficiency and energy saving

  Технички спецификации  
  модел ZD0.7D ZD0.5P ZD0.8P ZD0.9P
  Големина со крајот панел, mm 1870 * 875 * 835 1470 * 875 * 835 2115 * 875 * 835 2502 * 875 * 835
  Weight(Kg) 152 140 152 178
  Опсег на температура, ℃ ≤ -18  ≤ -18  ≤ -18  ≤ -18 
  Нето волумен, L 560 460 570 690
  Покажи области, ㎡ 1.1 0.9 1.2 1.5
  20' Max Loading/Single 12 14 12 8
  40' HQ Max Loading/Single 24 28 24 16
  40' HQ Max Loading/ 3 in 1 33 42 33 24

  Остров на замрзнувачот (1) Остров на замрзнувачот (2) Остров на замрзнувачот (3) Остров на замрзнувачот (4) Остров на замрзнувачот (5) Остров на замрзнувачот (6) Остров на замрзнувач (7) Остров на замрзнувачот (8) Остров на замрзнувачот (9)


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  адреса
  #70 JINSHENG ROAD ONE,CHENGYANG
  DISTRICT,QINGDAO,CHINA
  Е-пошта
  Dusung@DusungRefrigeration.com
  телефон
  Tel:+86 532 8897 6960 Fax:+86 532 8897 6961
  WhatsApp Online Chat !