супермаркет комерцијални лизгачки стаклени заоблен капак градите комбинација остров замрзнувач - Кина Кингдао Dusung ладење

самопослуга комерцијални лизгачки стаклени заоблен капак градите комбинација остров замрзнувач

Краток опис:


 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче
 • Набавка Способност: 20.000 комплети годишно
 • Порт: Кингдао, Кина
 • Начин на плаќање: T / T, L / C, D / P, O / A
 • Островот Замрзнувач Модел :: ZD0.5P, ZD0.7D, ZD0.8P, ZD0.9P
 • Систем за ладење:: Статични Систем за ладење
 • Ладилни:: R404a
 • Напон (V):: 220V / 50Hz, 110V / 60HZ
 • Употреба:: Frozon храна
 • Teamp опсег (℃):: ≤18 ℃
 • Каталог страница: 13
 • детали за производот

  Top 3 one stop supermarket refrigeration equipment manufacturer in China

  Тагови производ

  спецификации

  модел

  ZD0.5P

  ZD0.7D

  ZD0.8P

  ZD0.9P

  Димензија (Ш x Д x В)

  1470 * 876 * 837

  1870 * 876 * 837

  2115 * 876 * 837

  2502 * 876 * 837

  Тежина (кг)

  140

  152

  152

  178

  Обем / L

  460

  560

  570

  690

  На екранот област (㎡)

  0.9

  1.1

  1.2

  1.5

  20 'Макс вчитување / Слободна

  14

  12

  12

  8

  40HQ "Макс вчитување / Слободна

  28

  24

  24

  16

  40HQ "Макс вчитување / 3in1

  42

  33

  33

  24

  Г-8
  G5
  G1

  карактеристично

  1.   Редовна Автоматско одмрзнување, повеќе волумен и заштеда на енергија, подобро замрзната ефект, да се избегне да scrach внатрешноста кутија тело.

  2-1DUSUNG-ISLAND-замрзнувач

  2.   Втиснување алуминиум пена внатрешни кутија, подобро stickup со evaporator.Compare со рамен внатрешната кутија, тоа е лесно да се меур, и посебна од кутијата со пена.

  1

  3.   материјал на испарувачот, DUSUNG бакар VS AHT алуминиум.

  3

  4.   6 круга на испарувачот и кондензаторот, подобро ладење ефект.

  2

  3.   мулти флексибилни опции комбинација, се стави сам, како што линија или како остров.

  5

 • Претходно:
 • Следно:

 • 大上问鼎海报02

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  адреса
  # 70 Jinsheng патот Еден, CHENGYANG
  DISTRICT, Кингдао, Кина
  Е-пошта
  Dusung@DusungRefrigeration.com
  телефон
  Тел: +86 532 8897 6960 Факс: +86 532 8897 6961
  Фејсбук
  WhatsApp Онлајн Chat!