Вертикален ладилник Супермаркет Фриждер СТОКИ Покажи чилер - Кина Кингдао Dusung ладење

Вертикален ладилник Супермаркет Фриждер СТОКИ Покажи чилер

Краток опис:

Карактеристики на производот
1. Plug-in за тип имаат иста висина.
2. компактен дизајн за модерни погодност продавница.
3. Интелигентна Дигитални контрола на температурата.


 • Модел: LK092WS-M03, LK122WS-M03, LK183WS-M03, M03-LK244WS
 • Климатска класа: N-СТ
 • Систем за ладење: Вентилација за ладење
 • Одмрзнување: автоматско
 • Изолација Дебелина: 32mm
 • Опсег на температура (℃): 3 ~ 8 ℃
 • Каталог страница:: 31
 • детали за производот

  Top 3 one stop supermarket refrigeration equipment manufacturer in China

  Тагови производ

  спецификации

  модел LK092WS-M03

  LK122WS-M03

  LK183WS-M03

  LK244WS-M03

  Големина Со Крај панел, mm

  980 * 760 * 1920

  1285 * 760 * 1920

  1895 * 760 * 1920

  2500 * 760 * 1920

  Ширина на крајот панел, mm

  32

  32

  32

  32

  Нето волумен (L)

  400

  530

  800

  1060

  Единица димензија (мм)

  980 * 760 * 1920

  1285 * 760 * 1920

  1895 * 760 * 1920

  2500 * 760 * 1920

  Пакет димензија (мм)

  1180 * 880 * 2100

  1485 * 880 * 2100

  2095 * 880 * 2100

  2700 * 880 * 2100

  20 'контејнер оптоварување

  10

  7

  6

  4

  40'HC контејнер оптоварување

  23

  16

  13

  8

  Ладилни R404A
  фреквенција напон 220V / 50Hz, 110V / 60HZ

  карактеристично

  1.  воздушни завеси за ладење, брзото ладење, дури и ладење.

  3-LKWS-M03-Dusung-ладење

  2.   На полица можат да бидат опремени со LED осветлување и лесно да се инсталира.

  4-LKWS-M03-Dusung-ладење

  3.   да им помогнам повлече полица, натовар на стоки е удобен.

  5-LKWS-M03-Dusung-ладење

  4.   Прилагодлив shelves.Multi-слој полици може да се прилагоди слободно за совршен приказ.

  6-LKWS-M03-Dusung-ладење

  5.   излез внатрешни воздухот во задниот одбор, снабдување ладна во внатрешниот стока.

  8-LKWS-M03-Dusung-ладење

  6.   Положбата на истрагата е во ладилно слепи област на покривот во кабинетот, кои можат ефикасно да ги постигне поставените температурата.

  9-LKWS-M03-Dusung-ладење

 • Претходно:
 • Следно:

 • 大上问鼎海报02

  Билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Контакт со нас

  Ние секогаш сме подготвени да им помогне на you.There многу начини да се поврзеш со you.You може да ни капка на линија. Дајте ни повик или испрати на email.choose она што ви одговара најмногу.
  адреса
  # 70 Jinsheng патот Еден, CHENGYANG
  DISTRICT, Кингдао, Кина
  Е-пошта
  Dusung@DusungRefrigeration.com
  телефон
  Тел: +86 532 8897 6960 Факс: +86 532 8897 6961
  Фејсбук
  WhatsApp Онлајн Chat!